Hizmetlerimiz

Statik Proje Çözümleri

Statik Proje Tasarımı

Bir inşaat projesini hayata geçirmeye karar verdiğiniz andan itibaren neredeyse tüm evreleri kritik önem arz eder. Üzerine etkiyen ve etkimesi beklenilen düşey ve yatay yüklerin doğru tanımlanması ve yapının bu yükler altında ayakta kalması için biz Yapı Mühendislerine büyük sorumluluk düşmektedir. Yaptığımız işin öneminin bilinciyle bu sorumluluğu üstlenerek sizlere en güvenilir hizmeti sunmak için buradayız.

– Betonarme Yapılar
– Çelik Yapılar
– Yüksek Katlı Binalar
– Endüstriyel Yapılar

Boşluklu Döşeme Tasarımı

Betonarme yapılarda, sarkan kiriş olmadan ve düz bir tavan elde ederek geniş açıklıkların da geçilmesine olanak sağlayan bir döşeme sistemidir. Bu sistem için plak döşemenin içerisine genellikle plastikten üretilen tek kullanımlık kör kalıplar yerleştirilir ve statik tasarım, betonarme plakta elde edilen yeni kesite göre ilerler.

Diğer bir tanımla, betonarme döşeme içerisinde hava boşlukları oluşturularak döşeme hafifletilir. Böylelikle yapının yükü azaltılmış olur. Azalan kütle ile birlikte yapı, daha az deprem yüküne maruz kalır.

Ayrıca plak içerisinde oluşturulan hava boşlukları sayesinde döşeme ağırlığında %30-40 mertebesinde hafifleme görülür. Dolayısıyla daha geniş açıklıklar sarkan kiriş olmadan da düz bir tavan elde edilerek geçilebilir.

Sistemin başlıca avantajları:
– Yükler 2 doğrultuda yük aktarır
– Geniş açıklıklar minimum plak kalınlığı ile geçilebilir
– Düz bir tavan elde edilir
– Kolay ve hızlı bir kalıp imalatı gerçekleşir
– Lojistik avantaj elde edilir

Yapı Malzemeleri Danışmanlığı

Başta ‘Çift Doğrultuda Çalışan Boşluklu Döşeme Sistemi’ olmak üzere, yükseltilmiş döşeme ve dolguları için “kör kalıp” sistemleri, şantiyeler için kalıp ve iskele sistemleri gibi birçok yapı malzemeleri alanında danışmanlık hizmetlerimiz mevcuttur.

– Betonarme Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri
– Boşluklu Döşeme Sistemleri
– Kalıp ve İskele Sistemleri